dnes je 21.10.2020

Informace k produktu

COVID-19 - to je momentálně téma, které řeší snad každý podnikatel. Situace není lehká, navíc se mění každou minutou, proto Vám přinášíme souhrn aktuálních informací, které by Vašemu podnikání měly pomoci. 

Podnikatel má téměř 1500 informačních povinností, navíc je nucen neustále sledovat měnící se zákony. Databáze Soukromý právník pro drobné podnikatele si klade za cíl podnikatelům život usnadnit - všechny povinnosti zde najde na jednom místě, na změny zákonů a důležité novinky ho databáze upozorní. Součástí předplatného je neomezený odpovědní servis - naši autoři zdarma poradí.

Novinky na portále:

  • reagujeme na vyvíjející se legislativu,
  • přidáváme nové vzorové smlouvy, šablony a směrnice,
  • zpracováváme témata podle Vašich přání a dotazů.

Předplatné

Nejnovější

Postup při žádosti o ošetřovné z důvodu uzavření škol

16.10.2020, Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí

... Praha, 16. října 2020 S ohledem na uzavření prvních stupňů základních škol v ČR dne 14. 10. 2020, budou moci rodiče dětí mladších 10 let žádat o ošetřovné z důvodu uzavření školy. Momentálně však není ukončen legislativní proces zákona, který upravuje podmínky poskytování ošetřovného při současné epidemii ...

MF připravilo velký liberační balíček

15.10.2020, Zdroj: Ministerstvo financí

Zásadní novinkou jeodložení daňových povinností těm podnikatelům, jejich činnost byla bezprostředně omezenavládním nařízením...

více článků
Nejčtenější

Pokyny ke zpracování osobních údajů prostřednictvím video zařízení

24.9.2019, Mgr. Radana Burešová, Zdroj: Verlag Dashöfer

... Mgr. Radana Burešová Při svém 12. plenárním zasedání Evropský sbor pro ochranu osobních údajů (dále jen „ EDPB “) dne 10. července 2019 schválil návrh Guidelines 3/2019 on processing of personal data through video devices ve znění určeném pro veřejnou konzultaci. Úřad pro ochranu osobních ...

Jak za současné situace řešit exekuce a insolvence?

31.3.2020, Zdroj: justice.cz

Lidé v exekuci mají možnost požádat o její odklad a lidé vinsolvenci mohou požádat o snížení či přerušení měsíčních splátek.

Přehled o příjmech a výdajích

24.4.2019, Zdroj: Česká správa sociálního zabezpečení

Přehled za rok 2018 je OSVČ povinna podat nejpozději do jednoho měsíce ode dne, ve kterém měla podat daňové přiznání za tento kalendářní rok, tj. do2. 5. 2019...

Pracovní komise k whistleblowingu projednala návrh evropské směrnice o ochraně oznamovatelů

19.9.2019, Zdroj: justice.cz

Cílem směrnice je poskytnout právní ochranu osobám, které informují o poškození veřejného zájmu, o kterém se dozví vzaměstnání nebo vsouvislosti s ním.

Koronavirus a podnikatelé - jak získat finanční podporu?

20.3.2020, Zdroj: Verlag Dashöfer

... Poslední aktualizace 19. května 2020 Situace dnešních dnů se dramaticky a neustále mění, přinášíme Vám proto souhrn aktuálních informací a rad pro Vaše podnikání. Tento dokument každý den doplňujeme o nové informace a zpřesňujeme ty stávající podle měnící se situace. Všechny potřebné informace tak najdete ...

více článků
Semináře - aktuální nabídka

Virtuální realita a trénink soft skills

21.10.2020, On-line, Mgr. Iva Šimonková

V karanténě jsme se naučili zvládat opravdu hodně věcí digitálně. Umíme pracovat flexibilně, kdykoli je potřeba a na různých místech. To platí samozřejmě také pro koncepty školení. Nabídka digitálních školení roste a stává se nedílnou a často nutnou součástí moderních společností. Jaká je efektivní cesta? Webinář, video... nebo virtuální realita? Tuto otázku zodpovíme na bezplatném webináři. Zaregistrujte se a zjistěte, které VR koncepty jsou na trhu k dispozici a kdy se opravdu vyplatí je používat!

Daňová problematika pro SVJ

3.11.2020, On-line, Ing. Martin Durec

On-line seminář je určen jak ekonomickým pracovníkům firem, kteří se zabývají administrativní správou společenství vlastníků jednotek (SVJ), tak i členům orgánů společenství či jednotlivým vlastníkům jednotek – členům SVJ, kteří se chtějí seznámit se specifikami daňové problematiky SVJ a řešením problémů z praxe.

Jak jednat s lidmi, kteří nedokážou naslouchat

6.11.2020, On-line, Doc. PhDr. Ing. Jan Urban, CSc.

Jednat či spolupracovat s lidmi, ať již kolegy, obchodními partnery nebo dokonce šéfy, kteří nám z nejrůznějších důvodů příliš nenaslouchají, je obtížné a frustrující. Často je jen ztrátou času a nezřídka končí nezdarem. Jak v těchto případech postupovat? Cílem kurzu je posílit svou schopnost jednat s lidmi, kteří nenaslouchají, a to jak změnou své vlastní komunikace, tak snahou o změnu přístupu ke komunikaci u druhé strany.

Specialista Corporate compliance

11.11. – 12.11.2020, On-line, JUDr. Pavel Koukal

Cyklus dvou webinářů účastníky podrobně seznámí s problematikou korporátní Compliance a s konceptem, strukturou a fungováním Compliance management systému (CMS).

Jak při rozhovoru poznat, že druhá strana lže

20.11.2020, On-line, Doc. PhDr. Ing. Jan Urban, CSc.

Sklon nemluvit pravdu prozradí nejčastěji určité neverbální signály. Důvodem je, řeč svého těla nemáme nikdy zcela pod kontrolou, a to ani tehdy, když se o to snažíme. Cílem semináře je ukázat, které neverbální projevy mohou naznačit, že nám náš protějšek velmi pravděpodobně neříká pravdu.

Soukromý právník pro drobné podnikatele LIVE
PLATEBNÍ METODY
Platební metody