dnes je 9.4.2020

Input:

Nemovitosti - výzva IV.

4.7.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

1.50
Nemovitosti - výzva IV.

Mgr. Petr Burda

Zaměření dotačního titulu

V rámci Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost se České republice podařilo u Evropské komise vyjednat revizi na podporu modernizace zastaralých, prostorově a technicky nevyhovujících objektů, budov a areálů, jež bude možné znovu využít pro rozvoj podnikatelských činností a služeb malých a středních podniků v cestovním ruchu.

Veřejné peníze budou využity výhradně na rekultivaci a regeneraci brownfieldů a nemovitostí k rekonstrukci.

  • - Brownfield je nemovitost, která není využívaná, je zanedbaná a případně i kontaminovaná, nelze ji efektivně využít pro podnikatelské účely, aniž by proběhl proces její celkové regenerace, a vzniká jako pozůstatek průmyslové, zemědělské, rezidenční, vojenské či jiné aktivity.
  • - Nemovitost k rekonstrukci je nemovitost, která není dostatečně efektivně využívaná, je ze stavebního hlediska zanedbaná a zastaralá a nelze ji efektivně a plnohodnotně využívat, aniž by proběhl proces její regenerace či modernizace.

Brownfield je tedy v tomto smyslu chápán jako objekt, který je zcela nevyužíván, nemovitost k rekonstrukci může být plně či částečně využívána.

Cílovou skupinou pro tuto výzvu bude 57 malých venkovských obcí, které mají výjimečný potenciál přírodního subsystému cestovního ruchu (CR).

Míra